O nás

V roce 1987 se narodila naše fenka ARUMA OZVĚNA SEVERU (Etukishook del Monte + Haia del Monte) a my jsme si ji za dva měsíce přivezli s manželem domů do naší Klánovické rodiny. S touto fenkou, černobílé barvy, jsme založili chov aljašských malamutů, kteří nám imponovali svým exteriérem a povahou a upsali jsme se jim navždy. Fena od chovatele pana Kose, byla první představitelkou plemene v naší chovatelské stanici. Byla to velmi dobrá pracantka, ale její nespoutaná povaha ji předurčila k pracovnímu využití. Představovala první typ AM v Československé republice a se spojení s naším dalším psem  NAVAHO DEL MONTE (Heritage KB Tribut of Chinook + Jouka Jouwiniak of Kewatin), který byl importován z Belgie, se narodily dva vrhy A+B. Navaho del Monte, byl typickým představitelem linii Chinook - Kotzebue. Jeho perfektní povaha nás přesvědčila, že jdeme tou správnou cestou. nebyl to typický show - pes, ale chovu v České republice dal jinou dimenzi. Společně s Armou dali základní jméno našemu chovu NAVARAMA MAL (Navaho + Arma).

Proto jsme se v chovu dále orientovali na belgické linie Cold Valley a Keemas Wolf Pak, ve kterých se objevovali léty prověřené linie USA, Storm Klouds a Chinook.

Jako třetí pes, se v naší ch. stanici objevila jedna z nejlepších fen československého chovu, Česká šampiónka AIRA LOKOMOTIVA SEVERU(Xefalu Ipuk di Latina + Enjy od Půlnočního Slunce), chovatele ing. Punčocháře. Aira byla výjimečná svou povahou a dobrotou. Na výstavách získala ocenění Český šampión a několikanásobná klubová šampiónka. Aira dala ve spojení s Navahem vrh C+D a posléze s naším dalším importovaný  psem REX COLD VALLEY OF KEEMAS WOLF PAK (Ccyrus Rex Valae of Storm Klouds + Mackenzie Keemas Wof Pak) chovatelky A. Muspach, vrh E+G.

Rex , zvaný Jurášek, je pes který splnil všechna naše očekávání v chovu AM. Perfektní a vyrovnaná povaha se zájmem o práci, typický show pes, který získal titul Multichampion, a který předává svým potomkům 90% svých znaků a znaků linií, které nese. Byl vyhlášen dvakrát nejúspěšnějším plemeníkem AMCB a v současné době nese i  prestižní titul Otec šampiónů AMKČR, R.O.M.

Bohužel jsme velmi nečekaně a brzy přišli o Airu (zemřela na rakovinu jater v osmi letech). Nahradila ji BIJOU OD SEVERNÍHO SLUNCE (Navaho Del Monte + Cold Valley My Favorite Bijou). Bijounka k nám přišla ve věku šesti let a opět nám potvrdila , že námi vybrané linie jsou ty pravé ořechové. Ve spojení s Juráškem odchovala vrh H a její poslední štěňátka, vrh CH, vzešla se zahraničním plemeníkem Nortern Lightning Timba (Northern Lightning Roadrunner + Northern Lightning Qavvik) z Belgie.

Smečku našich malamutů doplnila  fena ze vzácného spojení osvědčených linií USA a Belgie, Interšampionka ,česká šampiónka,slovenská šampionka, ANOWA TUAWI OF ALEUTIA (Poker Flats Yukon Law + Eagle Wing Navarama), chovatelky Renáty Hovorkové a dvě fenky z našeho odchovu ,  česká  a slovenská šampiónka HIAWATHA REX OF NAVARAMA MAL (Rex C.Valley of Keemas Wolf Pak + Bijou od Severního slunce ) a Interšampionka,česká a slovenská šampionka, klubová šampionka AMKCR , CHEROKEE GIRL OF NAVARAMA MAL (Northern Lightning Timba + Bijou od Severního slunce),  Juráškova a Cherokee dcera, JASMINNE REX OF NAVARAMA MAL (Rex C.Valley of Keemas Wolf Pak + Cherokee Girl of Navarama Mal) . Tyto fenky jdou již po známé a vyšlapané cestě svých předchůdců a předchůdkyň, na které s láskou a nostalgií vzpomínáme!

V roce 2005, bylo uskutečněno krytí Cherokee ve Švédsku, kanadským psem M.CH. Terrapins Talisman Polartrax, který má splněný pracovní certifikát severských zemí .  Z tohoto spojení zůstala v naší stanici dvě štěňata . Pes LAKOTA TALISMAN OF NAVARAMA MAL a fena LIKE ANOWA OF NAVARAMA MAL . Další pes LUPÍNO LUPUS  OF NAVARAMA MAL byl umístěn v ch.stanici Snowy Queen, paní Lenky Juhaňákové.

V roce 2007 byla Cherokee nakryta českým šampionem ASTERIX PAMEYUT ALEUTIA , narodila se štěňata vrhu M. Jde o poslední vrh Cherokee.

Novou chovnou fenkou se stala dcera Cherokee LIKE ANOWA OF NAVARAMA MAL která byla zařazena do výběrového chovu AMKCR a v roce 2008  nakryta psem z USA , SNO QUEST´S LIMITED EDITION . Vrh " N" se narodil 19.září 2008.

V roce 2010 se tento vrh opakoval a 6.3. 2010 se narodila krásná a perspektivní štěňata vrhu "O" .

Věnováno: Armě, Navahovi , Aiře, Bijou a Anowě .


Vrhy od chovatelské stanice Navarama Mal

Vrhy Navarama Mal

 
Michaela a Milan Purnochovi
Libřická 644, 190 14 Praha 9 - Klánovice,CZ
 
navarama@volny.cz
GSM: +420 602 225 581
Dog Design Studio Moonbarks - Tvorba www strnek pro chovatelsk stanice
© 2006-2012 by Navarama Mal. Tvorba www